Zagroda guciów

Zapraszamy

35,10,0,50,1
25,600,60,0,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów
Zagroda Guciów

Zagroda Guciow nagrodyAż trzy nagrody zdobyła Zagroda Guciów w zorganizowanym w Krakowie konkursie „Pamiątka z Polski – Polish Souvenirs”.

W Krakowie przez dwa dni trwały Targi Polskiego Produktu Turystycznego. Wydarzeniem towarzyszącym był konkurs „Pamiątka z Polski – Polish Souvenirs”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Polskich Mediów wraz z redakcją gazety branży turystycznej TTG Polska. Jego celem była promocja rodzimego produktu turystycznego i zaprezentowanie unikalności Polski w zakresie turystyki.

W konkursowe szranki stanęli polscy producenci całej gamy pamiątek – od sztuki, wydawnictw czy ceramiki, po tekstylia, rękodzieło, biżuterię, gadżety, kosmetyki, gastronomię czy zabawki. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach.

Miło nam donieść, że aż w trzech kategoriach nagrody zgarnęła Zagroda Guciów z Guciowa k. Zwierzyńca (pow. zamojski). Prowadzona przez Annę i Stanisława Jachymków zagroda zdobyła Grand Prix w dwóch kategoriach – „Biżuteria” oraz „Dewocjonalia”, a poza tym znalazła się w gronie czterech podmiotów obdarowanych Nagrodą Gości zagranicznych (za „dziką biżuterię i dewocjonalia”). Wydarzenie w Krakowie odbyło się pod honorowym patronatem starosty zamojskiego Stanisława Grześko.

Zagroda Guciów to miejsce wyjątkowe, polecane szczególnie tym, którzy pragną odpocząć od trudów życia, pośpiechu i gwaru miasta. W tym urokliwym skansenie odbywają się koncerty, a wieczorami można zasiąść do ogniska. Chętni mogą spróbować samodzielnego wyrobu masła lub podjąć się pieczenia chleba i podpłomyków. Pamiątki, które można kupić na miejscu, wykonane są z rodzimych kamieni. To unikatowa biżuteria. Pamiątki wyrabiane są też ze słomy, wikliny, gliny, lnu, miedzi, srebra, ale zdarzają się też meteorytowe, bo w zbiorach Stanisława Jachymka znajdują się kompletne okazy oraz odłamki ponad 50 meteorytów z całego świata. Jego kolekcja, którą można oglądać w miejscowym muzeum, jest jedną z większych w Polsce. Warto wspomnieć, że w 2002 r. w Guciowie założono Polskie Towarzystwo Meteorytowe.

Artykuł źródłowy: Kronika Tygodnia
Autor: Leszek Wójtowicz